Jak dbać o kombinezon dla dziecka i który wybrać?

Wolisz kupować co rok nowe zimowe ubranie, czy mieć jeden, porządny kombinezon dla dziecka i odpowiednio o niego dbać? Jeśli bliższe jest Ci to drugie podejście, poniżej znajdziesz ważne porady. Podpowiadamy też, czym różnią się skandynawskie kombinezony dla dzieci, które znajdziesz w sklepie.

Jak wybrać kombinezon dla dziecka?

Kombinezony od deszczu

Najprostszy podział skandynawskich kombinezonów dla dzieci to na przeciwdeszczowe i zimowe. Te pierwsze są lżejsze. Nadają się do zwinięcia i włożenia do torby. Specjalizuje się w nich marka Ducksday.

Skandynawskie kombinezony zimowe

Najwięcej pytań dostajemy jednak o kombinezony zimowe skandynawskiej marki Didriksons. To łącznie kilkanaście modeli, więc rzeczywiście łatwo się pogubić. Poniżej podsumowanie właściwości każdej serii (nazwę serii znajdziesz każdorazowo w nazwie produktu, np. kombinezon zimowy Didriksons Björnen w kolorze Radiant Purple).

 

Kombinezon zimowy Björnen

Ciepły, uniwersalny kombinezon zimowy dla dziecka, który wielokrotnie wygrywał w testach konsumenckich.

 

Kombinezon zimowy Polarbjörnen

Najcieplejszy z całej oferty, dobry na długie dni na śniegu.

Czy wiesz, że...Björnen to po szwedzku niedźwiadki, a Polarbjörnen to niedźwiadki polarne:)

 

Kombinezon zimowy Cornelius

Od serii Björnen odróżnia go tylko brak futerka przy kapturze (oczywiście sztucznego!).

 

Kombinezon zimowy Zeb

Lżejszy, oddychający kombinezon idealny do aktywności ruchowych.

 

Jak dbać o Twój skandynawski kombinezon dziecięcy?

W razie zabrudzenia błotem czy farbą kombinezon wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Reima zaleca, by plamę z kombinezonu usunąć jak najszybciej, np. przecierając miejsce śniegiem. Tkaniny są specjalnie opracowane w ten sposób, by nie wchłaniać plam. Krople deszczu czy błota spływają po kombinezonie i rzadko pozostawiają ślady.

Kombinezony zimowe Didriksons czy Ducksday możesz przechowywać jak wszystkie inne ubrania zimowe, zarówno na wieszakach, jak i na pawlaczu.

Jak prać zimowy kombinezon?

Kombinezonów przeciwdeszczowych nie musisz zbyt często prać. Jeśli chcesz maksymalnie przedłużyć wytrzymałość kombinezonu Ducksday, producent zaleca, by po każdych trzech praniach używać dodatkowej powłoki wodoodpornej w spray'u. W praktyce oznacza to użycie spray'u raz na wiele lat. Takie spray'e możesz kupić w sklepach z odzieżą sportową i trekkingową lub w naszym dziale środki do pielęgnacji ubrań i obuwia.

Ogólne zalecenia producentów:

 

Kombinezony przeciwdeszczowe i zimowe Ducksday:

 • Pierz w temperaturze 30 stopni

 • Przewróć materiał na lewą stronę, zapnij wszystkie kieszenie

 • Pierz w pralce bez innych rzeczy

 • Susz na świeżym powietrzu

 

Kombinezony zimowe Didriksons i Reima:

 • Pierz w temperaturze maksymalnie 40 stopni

 • Przewróć materiał na lewą stronę

 • Producenci zalecają przed praniem odpięcie futerka od kaptura

 • Pierz w pralce wypełnionej najwyżej do połowy

 • Nie stosuj płynu zmiękczającego

 • Kombinezony dziecięce susz na świeżym powietrzu. Kombinezony Reima możesz też suszyć w suszarce bębnowej w programie niskich obrotów.

 

Naprawa kombinezonów dla dzieci Didriksons

Kombinezony dziecięce Didriksons możesz bardzo łatwo naprawić, gdyby urwał się guzik lub materiał zahaczył o gałąź. W dziale z zestawami naprawczymi znajdziesz naprasowanki, którymi możesz wzmocnić miejsce, w którym przerwał się materiał, a także zestawy do wymiany zaczepów na pięty.

 

Więcej informacji od producentów

Gdy kupujesz ubrania sprawdzonych producentów, zaletą jest dość duża baza wiedzy na temat tego, jak dbać o kombinezon dla dziecka czy kurtkę. To pozwala przedłużyć życie ubrań. Rodzaj wypełnienia czy wykończenia nie zaskoczy Cię, bo od początku wiesz, co dostajesz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak dbać o kombinezony zimowe i przeciwdeszczowe dla dzieci naszych marek, sprawdź informacje na stronach producentów:

 • Ducksday / „washing instructions” do wglądu przy każdym produkcie

 • Didriksons / dział „Care” do wglądu przy każdym produkcie

 • Reima / artykuł: Jak prać kombinezon zimowy Reimatec?

Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zaaprobowane przed publikacją